Історія кафедри

КАФЕДРА ЗЛФК

Кафедра фізичного виховання, як самостійний підрозділ, була створена 13 січня 1994 року.

 

Першим завідувачем кафедри була призначена Олена Федорівна Цесельська. Під її керівництвом працювали 10 викладачів, із них 2 старших викладачі та два майстри спорту.

У 1998 році Вчена рада інституту на чолі з першим ректором Володимиром Єлисейовичем Масловим придбали для потреб кафедри басейн, стадіон та легкоатлетичний манеж.

 

 

З 1999 року матеріальна база кафедри фізичного виховання налічує: стадіон на 10000 місць з легкоатлетичними доріжками та секторами, легкоатлетичний манеж 30х60м з побутовими приміщеннями, науковою лабораторією, медичним пунктом, залою важкої атлетики і атлетичної гімнастики, плавальний  басейн  «Нептун» з ванною 25 метрів на чотири доріжки і малою ванною 6х12м, де проводяться заняття з плавання та аквааеробіки, а також зали ЛФК, боксу, ритмічної гімнастики, запасне футбольне поле 90х40м, 8 літніх напівкритих городкових кортів, літні волейбольні та баскетбольні майданчики.

 

З 2001 до 2006  року кафедру очолює Віктор Степанович Гуменний.

 

При університеті створюється спортивний клуб «Політехнік», керівником якого призначено Христенка Петра Федоровича.

 

Для підготовки спортсменів високого класу та збірних команд університету були запрошені провідні тренери. Так, у 2005 році при університеті був створений альпіністський клуб, який на громадських засадах очолив перший віце-президент Федерації альпінізму і скелелазіння України,  голова Полтавської обласної федерації альпінізму і скелелазіння, ректор КДПУ Михайло Васильович Загірняк. 

 

За його ініціативи 22 березня 2006 року спільним проектом КДПУ і Всеукраїнським благодійним фондом «Джерело Дніпра» за підтримки Почесного громадянина м. Кременчука Володимира Матицина був збудований в манежі «Політехнік» штучний скеледром.

 

2006 року для роботи на кафедрі був запрошений доктор педагогічних наук, академік Української академії наук, професор, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України Бізін Віктор Петрович, автор 5 монографій і більше 150 наукових праць. З його приходом при кафедрі фізичного виховання була створена наукова лабораторія робота якої спрямована на дослідження технічної майстерності кваліфікованих спортсменів. Наукові доробки лабораторії впроваджуються в навчально-тренувальний процес, в підготовку збірної командах України з легкої атлетики та міської футбольної команди «Кремінь».

 

У період 2006-2010рр. кафедру очолює к.пед.н., доцент Ціпов’яз Анатолій Тимофійович.

 

За період його керівництва було захищено дві дисертаційні роботи на здобуття наукового ступеню кандидат наук з фізичної культури і спорту (Лошицька Тамара Іванівна, 2007 рік та Кудряшова Тетяна Іванівна, 2008 рік).

 

На період 2010-2013 роки завідувачем кафедри призначено к. н. ф. с., доцента Кудряшову Тетяну Іванівну.

 

У 2013 році кафедру фізичного виховання  перейменовано на  «Здоров’я людини».

 

У цьому ж році кафедра отримала ліцензію на підготовку бакалаврів  з напряму підготовки 6.010203 «Здоров’я людини».

 

В 2014 р. була створена кафедра «Біотехнології та здоров’я людини». До складу кафедри увійшли кафедра «Природничих дисциплін» та кафедра «Здоров’я людини». Очолив кафедру доктор біологічних наук, професор Никифоров В.В.

 

З 1 квітня 2017 згідно з наказом ректора було внесено зміни до структури університету і, як  самостійний підрозділ, створено кафедру  «Здоров’я людини та фізичної культури».

 

Виконання обов’язків завідувача кафедри «Здоров’я людини та фізичної культури» покладено на кандидата білогічних наук Антонову Олену Іванівну.

 

У цьому ж році кафедра отримала ліцензію на підготовку бакалаврів  зі спеціальності 014.11 «Середня освіта (Фізична культура)».

           

На даний момент на кафедрі працюють: кандидатів наук, доцентів – 4 особи; кандидатів наук, старших викладачів – 2 особи; заслужений тренер України; старших викладачів – 6 осіб.

 

Базу кафедри розширено кабінетом масажу та фітнес-залою.