Науково-практичний семінар «Використання здоров’язберігаючих технологій під час організації дистанційного навчання із залученням роботодавців"

ПРЕС  РЕЛІЗ

 

Науково-практичний семінар «Використання здоров’язберігаючих технологій під час організації дистанційного навчання» із залученням роботодавців.

 

26 листопада 2020 року викладачами кафедр здоров’я людини та фізичної культури,  біотехнологій та біоінженерії Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського спільно з фахівцями Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Кременчуцької міської ради було проведено науково-практичний семінар «Використання здоров’язберігаючих технологій під час організації дистанційного навчання». Співорганізаторами заходу були Департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, підприємство ПрАТ «Данон Кремез».

 

 

На початку семінару учасників привітав Бахарєв В. С., доцент, д. т. н., декан факультету природничих наук Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, який відзначив актуальність теми та питань, що винесені для обговорення, особливо на сучасному етапі функціонування українського суспільства.

 

 

 

Під час семінару було представлено шість доповідей, що висвітлили особливості застосування здоров’язберігаючих технологій під час організації дистанційного навчання.

Першим до слова було запрошено Куща О. С., доцента, к. психол. н., доцента кафедри здоров’я людини та фізичної культури КрНУ з доповіддю на тему «Здоров’язберігаючі технології як дидактична форма організації навчання».

 

 

У доповіді було наведено основні підходи до дидактичного визначення понять здоров’язберігаючих технологій, сформульовані сучасними дослідниками валеологічної проблематики.

 

 

 

 

Семінар було продовжено виступом Гулбані Р. Ш., доцентки, к. пед. н., доцентки кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини Класичного приватного університету, м. Запоріжжя, на тему «Корекція, формування, зміцнення опорно-рухового апарату у дітей молодшого шкільного віку», яка відзначила необхідність виконання певних вправ для зміцнення опорно-рухового апарату та вказала на вікові особливості молодших шкілярів. Було наведено цікаві результати проведених досліджень.

 

 

Ця тематика викликала зацікавленість серед присутніх, так Кравченко О. підтримала тезу про актуальність та важливість фізичної активності у молодшому шкільному віці, а Лошицька Т. запропонувала поширити досвід застосування фізичних вправ, який наведений доповідачкою, до широкого кола фахівців з фізичної культури та фізичної реабілітації.

 

 

 

 

Сорокіна С.О., старша викладачка кафедри здоров’я людини та фізичної культури КрНУ порушила питання ефективності самомасажу у своїй доповіді «Використання вправ самомасажу для поліпшення самопочуття в умовах обмеженої рухової активності».

 

 

Доповідачка зазначила важливість систематичного використання вправ самомасажу для підтримки фізичної форми усіма учасниками навчального процесу як у вищій школі так і в закладах загальної середньої освіти. Такі вправи можуть також використовуватись взагалі кожним у повсякденній діяльності.

 

 

 

Предметна розмова на семінарі була продовжена виступом Темірова В.В., фахівця з питань фізичного виховання Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Кременчуцької міської ради Полтавської області з доповіддю «Практичний досвід застосування дистанційних форм навчання у викладанні фізичної культури у закладах загальної середньої освіти».

 

У доповіді було наведено цікавий досвід кременчуцьких вчителів закладів загальної середньої освіти із застосування здоров’язберігаючих технологій під час весняного карантину.

 

 

 

 

 

 

 

Бабій Я.М., менеджерка з досліджень та розробки продукту ПрАТ «Данон Кремез» у своїй доповіді «Здорове харчування як засіб підтримки здорового самопочуття» зазначила важливість уважного ставлення до режиму та раціону їжі. Було наведено цікавий досвід дослідження проблематики харчування та реалізації соціального проекту «Про здорове: прості кроки до здоровго раціону» підприємством «Данон».

 

 

 

 

 

 

Семінар завершила доповідь Дігтяря С.В., к.т.н., доцента кафедри біотехнологій та біоінженерії КрНУ на тему «Практичний досвід застосування дистанційних форм навчання у викладанні дисциплін вищої школи».

 

 

Доповідач зазначив, що деякі форми навчальних занять, зокрема лабораторні роботи, в умовах дистанційного навчання повноцінно замінити досить важко. Ситуація, що склалася у суспільстві, вимагає від викладача максимально задіяти у своїй професійній діяльності технічні засоби навчання, які він має у своєму розпорядженні. Сучасні технології як раз стають у нагоді в цих непростих умовах.

 

 

 

 

 

 

Для підсумку щодо проведення науково-практичного семінару було надано слово Новохатько О.В., доцентці, к.х.н., завідувачці кафедри біотехнологій та біоінженерії КрНУ.

 

 

 

 

 

 

 

Вона зазначила плідну атмосферу, що панувала на семінарі та запропонувала цікавий та професійний діалог, який звучав між науковцями, фахівцями-практиками і студентами, продовжити і надалі.

 

 

 

Теміров В.В. та Кущ О. С., доцент, к. психол. н., підтримали пропозицію продовжувати й надалі плідну співпрацю.

Було зазначено, що матеріали семінару будуть доступні учасникам за окремим посиланням на Google Діску.

Теги: 

Додати новий коментар